صورتی

 

رنگ صورتي درواقع همان قرمز است كه كمرنگ شده و معمولاً نشانگر عشق است و اثر آرامش بخشی دارد. اگر به اين رنگ علاقه داريد تمام صفات رنگ قرمز را كمی ملايمتر دارا می باشيد، با گذشت هستيد و در عشق، تندی نشان نمی دهيد.ديگران را خوب درك مي كنيد و با اطرافيان خود با ملايمت و لطف رفتار می كنيد و به دليل نشاط و شادابي تان مورد علاقه اطرافيان خود هستيد. آنهايي كه به اين رنگ علاقه دارند اغلب شكستها، خشونتها و دشواري های زندگی را تحمل كرده اند و با مشكلات فراوان مواجه شده اند.

صورتی در ترکیب با قهوه‌ای شکلاتی تاثیر قوق‌العاده‌ای دارد. صورتی رنگی استکه بعضی‌ها بسیار به آن علاقمندند و عده‌ای اصلا آن را نمی‌پسندند. صورتی رنگ نرم و لطیفی است. کم‌رنگ آن ظریف، ملایم و آرام‌بخش است و رنگ تند آنبرانگیزنده احساسات است.

 

 

 

صورتی اغلب رنگ مورد علاقه دختربچه‌هاست. شاید چون احساس گرم، محافظ و لطیفی از آن دارند و حس صمیمیت را در آن‌ها ایجاد می‌کند. از صورتی می‌توان در دکوراسیون منزل استفاده کرد اما چون آقایان معمولا از بودن در یک فضای صورتی احساس ناخوشایند و ناآرامی دارند قبل از هر چیز نظر آن‌ها را هم بپرسید. صورتی بیشتر در اتاق خواب دخترها استفاده می‌شود و برای اتاق میهمان مناسب است. صورتی رنگ گرم، آرام‌بخش، ظریف، احساسی، تسکین‌دهنده و تجملاتی است.

  صورتی رنگیاست که هر جا باشد زندگی و نشاط را در آن مکان القا می کند.

صورتی خفیف شده و ملایم شده رنگ قرمز است. این رنگ در طیف های ملایم آرام بخش ودرطیف های تیره تر محرک و انرژی زاست. صورتی رنگ شادی و نشاط است، وقتی ماخوشحالهستیم که از ما پرسیده شود“ حس می کنید چه رنگی هستید؟”به احتمال زیاد جواب خواهیمداد: صورتی.

صورتی رنگ لطافت، عشق، احساسات رماتیک و عاشقانه است. صورتی رنگ خانم هاست. درجوامع غربی وسایل و اثاثیه صورتی از طرفداران زیادی برخوردارند، صورتی علاوه بر چیزهایی کهگفته شد رنگ راحتی و آرامش نیز می باشد.

جوامع غربی در دوران باستان معتقد بودندکه دختران درگلبرگ های صورتی گل رز متولدمی شوند که این اعتقاد بسیار زیبا و لطیفی است.

روانشناسان رنگ بر این باورند که صورتی رنگ بسیار قدرتمندی است. این رنگ علاوه بر اینکهاحساس آرامش و راحتی را القا می کند به شدت ضد افسردگی و گوش هگیری است. صورتی

کلید در احساسات خاموش است که این امکان را برایمان فراهم می کند تا احساسات نهفته خودرا رها سازیم و آن ها را ابراز کنیم.

از نظر علم انرژی درمانی، صورتی سمبل عشق و احساسات عاشقانه است. این علم می گویدصورتی برای بینندگان خود آرامش به ارمغان می آورد. صورتی نسبت به قرمز خیلی راحتر وساده تر خود را با شما وقف می دهد.

استفاده از صورتی سیر را فراموش نکنید. این رنگ گرم و شاد در کنار شکلاتی، آبی آسمانی وزرد موزی بسیار زیبا و چشم نواز می شود.

صورتی بر خلاف قرمز، کاهش دهنده اشتهاست.

طی تحقیقاتی که در دانشکده پزشکی جان هاپکینز صورت گرفته این نتیجه به اثبات رسیدهاست. در آثار هنری تاریخی حضور صورتی هم چون رنگ سفید زیاد به چشم می خورد.

صورتی محبوبیت جهانی دارد و این نمایانگر قدرت رنگ صورتی م یباشد. هیچ رنگی به اندازه اینرنگ زیبا نم یتواند احساس عشق، نشاط و خوبی را در شما القا کند.

 

استفاده از صورتی در خانه

هر گاه نام این رنگ را می شنویم سریعاً به یاد اتاق کودک و اتاق دختر بچه ها می افتیم، اما دیگرزمان آن رسیده که از این رنگ زیبا، عاشقانه و پرنشاط در دیگر جاهای خانه نیز بهره گیریم.

برای تمام اتاق خواب ها چه متعلق به کودک کوچک باشد، چه فردی بالغ صورتی رنگ مناسبیاست.اگر شما این رنگ را برای اتاق خواب خود برگزیده اید توصیه می کنیم برای زیادتر شدن جلوهآن مقداری رنگ مشکی در کنار صورتی قرار دهید؛ و اما اگر قصد دارید اتاق خوابی فانتزی و آرامداشته باشید می توانید از ترکیب صورت و آبی ملایم برای دیوارها و سرویس خواب سفید وکوسن های گلدار استفاده کنید.

طیف های رنگ صورتی در اتاق نشیمن به شما این امکان را می دهد که مهمانان و اعضایخانواده را به آرامش و راحتی دعوت کنید. اتاق نشیمن جاییست که می توان انواع سبک ها را درآن اجرا نمود. چنانچه تمایل دارید سبک مکزیکی را داشته باشید میبایست از ترکیب صورتی،آبی فیروزه ای و سبز و اثاثیه چوبی استفاده کنید و اگر سبک هندی را می پسندید ترکیب صورتیو هلویی را بیشتر بکار گیرید.

صورتی هم چنین رنگی مناسب برای سرویس های بهداشتی شما میباشد که بسیار توصیهمی شود. از آنجایی که صورتی اشتها را کاهش می دهد، استفاده زیاد از آن در آشپزخانه توصیهنمی شود. اما اگر به وجود این رنگ در آشپزخانه اصرار دارید می توانید تنها در حد یک تسترصورتی یا یک یخچال صورتی رنگ اکتفا نمائید.

بچه ها عاشق رنگ صورتی هستند. حتماً از این رنگ بصورت تکی یا در کنار رن گهای دیگر در اتاقبازی بچه ها استفاده نمائید. این رنگ باز یهای آن ها را شیرین تر و لذت بخش تر خواهد کرد.

صورتی بهترین گزینه برای شروع یک روز شاد است.

برای ایجاد یک جلوه متمایز صورتی تیره را در کنار قرمز گوجه ای و و زرد قرار دهید. صورتی رنگشکوفه های زیبا ست و بنابراین با حضورش در خانه بهار را به آنجا می آورد. اگر فرزند دختر داریدحتما از صورتی در اتاق خوابش به وفور استفاده کنید. برای کوسن ها رنگ صورتی تیره رنگبسیار مناسبی است.

 

صورتی در هارمونی

صورتی از جمله رنگ هایست که در کنار اکثر رنگ ها به زیبایی می نشیند و جلوه های متفاوتی راخلق م یکند. باز هم یادآوری می کنیم که طبیعت بهترین الگو برای قراردادن و ترکیب رنگهایمختلف کنار هم می باشد که می تون از آن بسیار الهام گرفت. باغچه ای پر از گل های رز صورتی راتصور کنید خواهید دید که صورتی و سبز در کنار هم ترکیب چش منوازی را بوجود می آورند.

حال اگر به ترکیب صورتی و سبز مقداری آبی ملایم و قهوه ای اضافه کنیم ترکیب پخته تری خلقمی شود که دارای عمق نیز می باشد. صورتی و سفید ترکیبی آرام بخش و کلاسیک را بوجودمی آورند ترکیبی که دارای لطافت خاصی می باشد و یادآور شیرینی خامه ای و بستنی هایسفید و صورتی است!

 - صورتی در کنار سیاه جلو های خاص و کاملاً متفاوتی را خلق م یکند. صورتی و سیاه فضا را بهشدت عاشقانه و رمانتیک م یسازند و بسیار گرم و آتشین می شوند.

 - اضافه کردن مقداری طوسی به ترکیب صورتی و سیاه، ترکیب رنگی شما را کامل تر می سازد وبه زیباتر شدن آن کمک میکند.

 - صورتی و آبی در طیف های مختلف نیز بسیار چشم نواز و زیبا کنار هم می نشینند و ترکیبیسرد و آرام را خلق مینمایند.

 - چنانچه تمایل دارید که ترکیب صورتی و آبی شما دارای عمق شود، مقداری بنفش بادمجانیبه آن اضافه کنید.

صورتی هندوانه ای در کنار پرتغالی و لیمویی ترکیبی خاص و فانتزی را بوجود می آورند. همچنیناگر به دنبال ترکیبی زنده برای روح بخشیدن به فضای خانه خود هستید توصیه می کنیم از ترکیبصورتی، ارغوانی و قرمز و مقداری سبز لیمویی استفاده نمائید.

کوسن ها ی زیاد با رنگ های متفاوت و متضاد در خانه احساس خوشایندی را برای اعضای خانهبوجود می آورد. طوسی و صورتی در کنار هم از ترکیبات بی نظیر و بسیار زیبا می باشند.

صورتی ملایم هم چنین در کنار آبی ملایم و سبز صدری نیز به زیبایی می نشیند. هر شبهنگاه خواب سر بر گلبرگ های گل های رز بگذارید. اتاق خواب بهترین مکان برای استفاده ازپارچه های گلدار می باشد.

صورتی به اتاق نشیمن شما آرامش و راحتی می بخشد مخصوصا اگر در کنار آن از یک میلراحتی چرم، کوسن پشمی و رنگ شکلاتی سیر قرار داده شود. صورتی در کنار طوسی و سبزمغز پسته ای یک ترکیب فانتزی را بوجود می آورند.

 

 

 

 

 

 

 

span style=

مسیر سایت