خواص درمانی رنگ آبی

خواص رنگ آبی

خواص رنگ آبی
آبی، می‌تواند در درمان مشکلات چاکرای گلو استفاده شود، مشکلاتی مانند، آسم، استرس، میگرن و بهبود مهارت در تکلم.  چاکرای گلو باعث افزایش اراده می‌شود. آبی، یک رنگ آرامش‌بخش است و برای بهبود علائم بی‌خوابی مفید است.     

مکمل آبی، رنگ نارنجی است.     

خواص رنگ آبی :

خواص روحانی : آبی نشان‌دهنده آرامش، ایمان، آرزو و خلاقیت  است.     

خواص جسمانی : آبی متابولیسم و انرژی حیاتی را تحریک می‌کند.     

آبی، باعث افزایش رشد می‌شود.  آبی، اثر نیرو بخشی دارد و اثری ضد عفونی کننده  و باکتری‌کش دارد.            

آبی، یک اثر ضد فعالیت قلب دارد، فعالیت قلب را کاهش می‌دهد و برای درمان افزایش ضربان قلب مفید است.     

آبی، سرد است و یک خاصیت الکتریکی در افزایش انقباض دارد. رنگ آبی، شریان‌ها و شریانچه‌ها را منقبض می‌کند و به همین علت، فشار خون را افزایش می‌دهد.     

آبی، برای بیماریهای التهابی بسیار مفید است و دارای اثر تسکین‌دهنده و سرد‌کننده در این موارد می‌باشد.آبی، هیجان عصبی را کاهش می‌دهد. آبی، آرامش دهنده، تسکین دهنده و قابض است.     

خواص روانی :

آبی برای هیجان بیش از حد، خوب است.     

* آبی در بهبود علائم بیماری مانیک-دپرسیو به خصوص در فاز مانیک موثر است.     

* آبی در حالات روانی از سبز آرامش بخش‌تر است.     

* آبی رنگ مدیتیشن و انبساط روح است.     

* آبی ذهن را آرام می‌کند و چاکرای گلو را کنترل می‌کند، چاکرای گلو مرکز ایجاد نیرو است.     

* آبی، در درمان میوپی ( نزدیک بینی )، گلوکوم ( آب سیاه )، آب مروارید موثر است.     

( در کشور خودمان می‌گفتند که انگشتر فیروزه باعث افزایش قدرت بینایی می‌شود، و از نابینایی پیشگیری می‌کند.)

آبی، ضمیر ناخود‌آگاه را به بیرون هدایت می‌کند و باعث می‌شود که انسان نسبت به محیط اطراف خود آگاه‌تر شود و با محیط دور خود، هارمونی پیدا کند.  آبی باعث کمتر شدن حالت خجالت کشیدن می‌شود.     

اگرتماس با رنگ آبی بیشتر از ده دقیقه باعث ‌شود انسان احساس خستگی و افسردگی می‌کند.البته لوازم آبی رنگ نسبت به سایر رنگهای افسرده کننده، دیرتر می‌شکنند.     

آبی، رنگ راستی، ازخود گذشتگی، آرامش و صمیمیت است.رنگ آبی، رنگ ادراک و ذهن برتر است.  آبی، حس تنهایی، تفکر و استقلال را افزایش می‌دهد.     

بیماریهایی که با آبی بهبود می‌یابند :

* آبی اعضاء بدن را خنک می‌کند.
*  آرامش بخش است.     
* انرژی‌های ما را متعادل می‌کند و اثر ضدعفونی کننده دارد.     
* قدرت و تعادل دستگاه تنفسی را افزایش می‌دهد.      
* همچنین برای درمان افزایش فشار خون و تمام مشکلات گلو مناسب است.     
* آبی در بیماریهای اطفال بسیار موثر است.     

به خصوص در بهبود آسم، آبله مرغان، زردی ( یرقان ) و روماتیسم. آبی یکی از موثرترین رنگها در درمان اطفال است. آبی، به کاهش اندازه تومورها، کاهش احتقان، کاهش تب و عفونت کمک می‌کند. آبی خشم و کینه را از بین می‌برد و ذهن و غده هیپوفیز را آرام می‌کند.     

به طور خلاصه آبی در درمان بیماریهای زیر موثر است :

سکته قلبی، ریزش مو، زردی ( یرقان )، بیماری روده، طاعون خیارکی، آب‌مروارید، آبله مرغان، وبا، کولیک، اسهال، التهاب چشم، صرع، بیماریهای تب دار، بیماریهای‌معده، ترس از آب، هیستیری، بی‌خوابی، خارش، لارنژیت، سرخک،  قاعده‌گی دردناک، افزایش ضربان قلب، فلج اطفال، آب سیاه، گواتر، گونوره، سردرد، بیماریهای کلیه، روماتیسم، مخملک، شوک، بیماریهای پوستی، سیفیلیس، التهاب لوزه‌ها، حصبه ( تیفوئید )، زخم معده و دوازدهه، استفراغ، سیاه‌سرفه.     

از آبی نباید در موارد زیر استفاده شود :

اسپاسم عضلات، فلج، روماتیسم مزمن، احساس سرما

خواص درمانی طیف های گوناگون رنگ آبی :

كبود :

رنگ كبود بخش اسكلت و استخوان بندي را تحت تاثير قرار مي دهد . از لحاظ ديگر ، باعث مي شود كه توكسينهاي موجود در بدن از بين بروند و تاثيرات شگرفي در سيستم فيزيكي و روحي انسان دارد . اين رنگ از طرفي حالت گندزدايي يا آنتي سپتيك را دارد .

انرژي رنگ كبود در درمان بسياري از سرطان ها مفيد است . مخصوصا در التهاب و عفونت دنده هاي قفسه سينه و يا جراحي هاي استخواني بسيار مفيد واقع مي شود . از سويي استفاده از رنگ كبود در رفع مشكلات سيستم گوارشي و هضم و جذب مواد معدني و ويتامين ها در بدن بسيار مفيد مي باشد .

رنگ كبود باعث مي شود كه انسان روياهاي زيادي مشاهده كند و با تحريك سيستم عصبي مغز و حافظه مي تواند در بياد آوري خاطرات كمك كرده و فراموشي را درمان كند .

 

لاجوردي :

اين رنگ در حقيقت نوع تيره و غليظ رنگ آبي است . اين رنگ در رفع بيماريهاي روحي و فيزيكي بسيار مفيد است . مهمترين تاثير اين رنگ روي چاكراي بين ابروهاست . اين رنگ بدليل ارتباط با مركز چاكراي عصبي باعث ايجاد تعادل در سيستم عصبي نيز مي گردد .

نيروي رنگ لاجوردي خون را تصفيه و شستشو مي كند ، بسياري از توكسينها بوسيله نيروي اين رنگ و همراه با گردش خون از بدن دفع مي گردند . اين رنگ بر روي سينوسهاي صورت تاثير مثبت داشته و تابش رنگ لاجوردي مي تواند كبودي ، كك و مك ، آبله ، جوش ، آكنه و... را از بين ببرد .

علاه بر خواص فوق آ رنگ لاجوردي خاصيت سكون و آرامش بخشي بسيار شگفت انگيزي دارد تا جايي كه مديتورها براي رسيدن به خلاء ذهني در مراحل مختلف از اين رنگ در تمرينات خود استفاده مي كنند .

توجه : استفاده بسيار زياد از رنگ لاجوردي مي تواند بي مسوليتي و عدم بي قيدي در فرد ايجاد نمايد .

كبود روشن ( رنگ افلاطوني ) :

انرژي اين رنگ حالات فيزيولوژيكي انسان را تقويت نموده و بهمين دليل بايد با دقت و درايت خاصي مورد استفاده قرار گيرد . زيرا اين رنگ بدليل داشتن انرژي هاي گوناگون حاصل از تركيب رنگ هاي پديد آورنده اش ، انرژي بسيار زياد و نيرومندي دارد .

استفاده بسيار زياد و افراطي از اين رنگ باعث مي شود فرد دچار بيماريهاي روحي و رواني گردد . اين رنگ به دليل داشتن تن زيادي از رنگ قرمز مي تواند موجبات سردرد و ميگرن را افراد فراهم آورد . اما با تمام اين خصوصيات ، رنگ افلاطوني در درمان سرطان ها ، كوچك كردن و از بين بردن تومورها و همچنين براي درمان تب شديد مفيد مي باشد .

آبي آسماني :

اين رنگ با ميزان استفاده اكسيژن بدن در ارتباط است .  رنگ آبي روشن به شدت خاصيت گندزدايي و ميكروب كشي داشته و بدن انسان به كمك اين رنگ مي تواند تمامي ناراحتي هاي روحي _ رواني ، افسردگي و بيماريهاي ذهني را از بين ببرد .

 آبي نيلي :

اين رنگ تنها رنگي است كه با انرژي فوق العاده خود تمامي بدن را تحت پوشش قرار مي دهد . رنگ نيلي خاصيت آرم بخشي بسيار قوي دارد و در رفع و درمان تب هاي شديد بسيار موثر است .

 سرمه اي روشن :

اين رنگ كه طيف غليظ و تيره آبي است و از دورنگ آبي و سبز حاصل مي گردد ،‌ بهترين انرژي را در رفع بحرانها و ناراحتي هاي روحي دارد . اين رنگ بواسطه تركيب رنگهاي سبز و آبي ، خصوصيات اين دو رنگ را نيز همراه خود دارد .

سرمه اي روشن روح نشاط و سرزندگي را به انسان تزريق مي كند ، ميكرب و توكسينها  را از بدن بدن دفع مي نمايد . اين رنگ در حفظ سلامتي پوست بيمار بسيار مفيد است و در رفع خستگيهاي جسماني و بيماريهاي گوش نيز موثر واقع مي شود .

 

مسیر سایت