همنشینی رنگ آبی با فهوه ای

همنشینی رنگ آبی باقهوه ای

 

جذابيت باشكوه در تلفيق رنگ‌هاي آبی و قهوه‌ای

رنگ آبی از رنگ های سرد است که با يادآوري صداي دلنواز دريا آرامش و سکون در افراد به وجود مي‌آورد. اين رنگ در همنشيني با بسياري از رنگ‌ها ریتم موزون و زیبايی مي‌آفريند و چشم بیننده را محو تماشای خود مي‌کند زيرا علاوه بر حس آرامش، روحیه افراد را نيز بالا مي‌برد و اعتماد به نفس را در وجود آن‌ها افزایش مي‌دهد.


یکی از رنگ‌هايی که به طرز عجیب و معجزه‌آسايی با رنگ آبی ترکیب مي‌شود و هارموني زيبايي خلق مي‌كند، رنگ قهوه‌ای است. رنگ قهوه‌ای از رنگ‌های خنثی است كه حس آرامش و اعتماد را در افراد بالا می‌برد و تا حدودی شبیه ویژگی‌های رنگ آبی عمل مي‌كند؛ وقتی که این دو رنگ در کنار هم قرار می‌گیرند همانند یک آهنگ ریتمیک و موزون، یک موسیقی جذاب را پديد مي‌آورند، تركيبي که انسان را از هرگونه افکار منفی، ستیزه‌جویانه و ناامیدكننده دور می‌کند.

رنگ قهوه‌ای تنالیته‌های مختلفي مانند شکلاتی، قهوه‌ای روشن، نسکافه‌ای، قهوه‌ای سیر، شتری و... دارد و به همان نسبت رنگ آبی نيز دارای تنالیته‌های گوناگوني همچون آبی اقیانوسی، آبی ارغوانی، آبی آسمانی، سرمه‌ای و... است. 

از همنشینی هر کدام از این ته رنگ‌ها در کنار هم می‌توان لذت برد به شرط آنکه به درجه سیری و روشنی آن‌ها توجه شود. اين ترکیب نبايد بیش از حد سیر یا بیش از حد روشن شود. گاهی اوقات دو زمینه رنگی روشن و تیره در کنار هم می‌توانند صحنه خیره‌کننده‌ای را برای ناظر فراهم کنند. از این ترکیب زیبا و جالب در همه فضای منزل خویش می‌توانید استفاده کنید و زيبايي و آرامش توامان را به خانواده‌تان هديه دهيد.

فضای اتاق خواب یکی از فضاهای خصوصی در هر منزلی است که محل آرامش و استراحت افراد خانواده به شمار مي‌رود، بنابراین باید تا جايی که امکان دارد با چیدمان فضای داخل، این آرامش را چندین برابر کنید. همانطور که اشاره شد، طیف آبی یکی از رنگ‌های تلطیف‌كننده است و شما می‌توانید با همنشینی این رنگ در کنار قهوه‌ای، آرامش را در اتاق خواب خویش پديدي آوريد. پس از بازگشت از یک روز کاری پر استرس به منزل، آرامش را با تركيب آبي و قهوه‌اي تجربه خواهيد كرد.

به عنوان نمونه در ذهن‌تان مجسم کنید دیوارهای اتاق خواب به رنگ سفید رنگ‌آمیزی شده و در داخل این فضا یک تخت چوبی به رنگ قهوه‌ای تیره قرار دارد. ملحفه و روتختی‌های آن به رنگ آبی اقیانوسی در طرح‌های آبی، سفید راه‌راه، چهارخانه و... است و بالشتک‌های روی تخت به رنگ آبی اقیانوسی و در مدل تک رنگ هستند؛ به خاطر داشته باشيد این تک رنگ بودن، رنگ آبي را بيشتر جلوه مي‌دهد. در کنار این تخت پاتختی از جنس و رنگ تخت قرار مي‌گيرد كه بر روي آن چراغ خواب نسکافه‌ای قرار دارد، پرده‌های این فضا از دو رنگ تلفیقی آبی اقیانوسی و سفید در مدل‌های مختلف (راه‌راه، چهارخانه و...) شبیه روتختی تختخواب تهيه شده و در کف اتاق هم فرشی تزئینی به رنگ نسکافه‌ای وجود دارد که از طریق چراغ سقف كه آن هم به رنگ نسکافه‌ای است جلوه‌اي صدچندان يافته است. 

شما می‌توانید از طرح‌ها و مدل‌های مختلف و از تناليته‌هاي دیگر این دو رنگ استفاده کنید و با سلیقه خود محیط منزل‌تان را بياراييد.

اتاق پذیرايی یکی از عمومی‌ترین و در عین حال مهم‌ترین فضاهای منزل است، زیرا ميهمانان شما اغلب تنها اين فضاي خانه را مي‌بينند؛ بنابراين محیط باید به گونه‌ای باشد که حس صمیمیت را در آن‌ها زنده کند. برای ايجاد محیطي صميمي و آرام می‌توانید از این دو رنگ کمک بگیرید.

در نظر بگیرید دیوارهای فضاي نشيمن و پذيرايي به طور یک در میان به رنگ آبی آسمانی و سفید رنگ‌آمیزی شده‌اند و پارچه‌های مبل چوبی با رنگ قهوه‌ای تیره، به رنگ تلفیقی شکلاتی و نسکافه‌ای راه‌راه انتخاب شده است. بر روی مبل‌ها کوسن‌هايی به رنگ آبی اقیانوسی گذاشته شده‌اند. پرده‌های این مکان به رنگ آبی اقیانوسی و فرش کف هم به رنگ نسکافه‌ای است. در کنجی از این فضا گنجه چوبی کوتاهی قرار دارد و در روی گنجه که هم‌رنگ مبل‌هاست یک رومیزی به شکل مربع و در ابعاد کوچک در وسط سطح رويی این گنجه قرار مي‌گیرد. اين روميزي به رنگ تلفیقی آبی اقیانوسی و سفید چهارخانه است و روی آن دو شمعدان نقره‌ای رنگ قرار دارد. داخل شمعدان‌ها با دو عدد شمع نسکافه‌ای رنگ پر شده و در داخل شومینه‌ای که در گوشه قرار دارد گلدانی سرامیکی به رنگ قهوه‌ای کم‌رنگ (نسکافه‌ای) قرار دارد.

داخل اين گلدان را با رزهای هلندی آبی رنگ پر كنيد تا ببينيد این فضا چقدر لوكس و شیک به نظر می‌رسد و ميهمانان را به ديدن زيبايي دعوت مي‌كند.

فضاي بعدي كه در همه منازل مورد توجه قرار دارد، آشپزخانه است که برای کدبانوی منزل محیط بسیار مهمی است. اگر ابعاد آشپزخانه کوچک باشد می‌توانید دیوارهای آن را به رنگ سفید درآورید و اگر بزرگ است می‌توانید دیوارهای آن را همانند فضای پذیرايی رنگ‌آمیزی كرده و به طور یک در میان به رنگ آبی آسمانی و سفید رنگ‌ كنيد. اگر آشپزخانه کوچک است و از طرفي از سفیدی تنها لذت نمی‌برید می‌توانید سطوح دیوار را به رنگ سفید و سقف آشپزخانه را به رنگ آبی آسمانی رنگ کنید. پرده‌های چهارخانه آبی و سفید یا تک‌رنگ آبی انتخاب كنيد و بر روی میزی که وسط آشپزخانه برای صرف غذا قرار دارد، زیربشقابی‌هايی به رنگ نسکافه‌ای بگذاريد. بر روی آن‌ها بشقاب‌های سرمه‌ای رنگ و در وسط میز گلدانی سرامیکی به رنگ سفید که داخل آن پر از گل‌های آبی رنگ رز هلندی است قرار دهید. روی سنگ اپن آشپزخانه نیز یک ظرف چوبی قهوه‌ای به شکل‌های مختلف (بیضی، دایره و...) با ارتفاع كوتاه قرار دهید و داخل ظرف را براي تزئین با گل‌های خشک آبی رنگ پر کنید. با لوستر آبی رنگ سقف، انعکاس زیبای نور را که به محیط می‌تابد ببینید و از این محیط خیره‌کننده لذت ببرید.

در سرویس‌های بهداشتی هم می‌توانید ترکیبات مختلف این دو رنگ را خلق کنید. فرض کنید کاشی‌های این مکان در طرح‌ها و رنگ‌بندی‌های مختلف آبی است، رنگ دیوارها سفید و رنگ سقف آبی شده است و لوازم بهداشتی این فضا به رنگ نسکافه‌ای است؛ حوله‌های حمام هم به رنگ آبی در کنار روشويی آویزان شده‌اند. پرده جداکننده قسمت وان حمام از سرویس بهداشتی به رنگ آبی است. این مکان حتما براي شما آرامش به ارمغان می‌آورد.
در تک‌تک فضاهای خانه‌تان می‌توانید از همنشینی اين دو رنگ با زمینه‌های مختلف رنگی و طرح‌های مختلف بر مبنای سلیقه خود استفاده كرده و لذت آرامش و سکون را از نزدیک لمس کنید.


 

مسیر سایت