همنشینی رنگ کرم با سایر رنگ ها

همنشینی رنگ کرم با سایررنگها

 

آيا تا به حال مجبور شده‌ايد به دليل كوچكي فضاي منزل‌تان، از رنگ سفيد استفاده كنيد؟ عده‌اي هم هستند كه به دليل عادت به رنگ سفيد يا حس دلبازي آن، فقط اين رنگ را ترجيح مي‌دهند. ولی حواستان باشد گاهی اوقات همین رنگ ممکن است باعث یکنواختی در روحیه افراد خانواده شود؛ اما يكي از بهترين رنگ‌هاي جايگزين سفيد، رنگ كرم است كه از نظر روحی می‌تواند افراد علاقه‌مند به رنگ سفید را قانع کند. علاوه بر اين، درخشندگی رنگ سفید را هم ندارد و مقداری چرک‌تاب است، همین خصوصیت باعث می‌شود با تمام رنگ‌ها هارمونی زیبا و موزونی ايجاد كند.

البته در استفاده از این رنگ با رنگ‌های دیگر باید دقت کرد که در چه فضايي و با کدام رنگ ترکیب مي‌شود زیرا هر فضايی خصوصیت و کارکرد مربوط به خود را دارد و استفاده‌های متفاوتي از آن مي‌شود. این رنگ با تمام رنگ‌ها هارمونی و ریتم بسیار جذابی ايجاد می‌کند، فقط يك رنگ وجود دارد كه با رنگ كرم سازگار نيست و بايد تا حد ممکن از همنشینی آن‌ها دوری کرد. رنگ کرم همان رنگ سفید است که با مقداری رنگ زرد آمیخته شده است، به همین دلیل در کنار رنگ زرد ترکیب ناهمگونی به وجود مي‌آورد.

یکی از مهم‌ترین فضاهای خصوصی هر خانه‌اي، اتاق خواب است، بنابراين بايد به نحوه رنگ‌بندی آن دقت كرد. اگر مي‌خواهيد از رنگ كرم در فضای اتاق خواب استفاده کنید، می‌توانید آن را در کنار رنگ‌های آبی، شکلاتی و نسکافه‌ای قرار دهید تا از زیبايی این ترکیب رنگي لذت ببرید.

به عنوان مثال اگر دیوارهای اتاق خواب شما کرم است می‌توانید روتختی و ملحفه تخت خود را از دو رنگ ترکیبی آبی و سفید راه راه انتخاب کنید. بر روی تخت بالشتک‌های کرم رنگ بگذاريد و پرده‌ها را به رنگ ترکیبی نسکافه‌ای و کرم (راه‌راه و...) درآورید. پاتختی‌ها بهتر است چوبی و به رنگ قهوه‌ای تیره باشد و بر روی آن آباژورهايی به رنگ نسکافه‌ای قرار كيرد. فرش کف اتاق را هم کرم رنگ انتخاب کنید و از این طراحی لذت ببرید. البته می‌توانید از قرارگیری این ترکیبات رنگی به شکل متنوع ( راه‌راه، چهارخانه، شطرنجی، تک رنگ و...) در مبلمان اتاق خواب استفاده کنید.

عمومی‌ترین مکان در هر منزلی اتاق پذیرايی آن است، پس باید به شکل قابل توجهی از نظر رنگ‌بندی طراحی شود تا مکان گرم و جذابی برای ميهمان‌ها به وجود آيد. اگر دیوارهای اتاق پذیرايی شما به رنگ کرم است می‌توانید پارچه مبلمان خود را کرم رنگ کنید و در روی آن کوسن‌های بنفش قرار دهيد، مي‌توانيد بر روی گنجه دکوری کوتاه چوبی، از گلدان‌های سرامیکی سبز رنگ که داخل آن‌ها پر از گل‌های زنبق بنفش رنگ است استفاده كنيد. کف این فضای زیبا و موزون را با فرشی کرم رنگ بپوشانید و از پرده‌هايی با دو رنگ تلفیقی بنفش و سبز در طرح‌های مختلف (چهارخانه، راه‌راه و...) استفاده کنید. حتی می‌توانید دیوارهای این فضا را به صورت تک رنگ رنگ‌آمیزی كنيد و از دو ترکیب رنگی کمک بگیرید مثلا می‌توانید یک سطح دیوار را کرم رنگ و سطح مقابل آن را به رنگ بنفش کم‌رنگ یا سبز کم‌رنگ درآورید که این نوع چیدمان بستگي به سلیقه شما دارد.

در مورد دیگر فضاهای محیط خانه‌تان نیز می‌توانید ایده‌های مختلف و متنوعي با رنگ كرم پياده كنيد. به دلیل اینکه کرم یک رنگ خنثی است به عنوان رنگ اصلی در همه فضاها استفاده مي‌شود؛ در سرویس‌های بهداشتی نیز می‌توانید در مقابل رنگ کرم کاشی‌ها و تمامي وسايل دستشويی، از سرامیک‌های متنوع و طرح‌دار (شطرنجی، راه‌راه و...) و دو رنگ سفید و مشکی بهره بگیرید و از حوله‌های قرمز یا نارنجی (رنگ‌های گرم) استفاده کنید.
در فضای آشپزخانه در نظر بگیرید یکی از سطوح دیوار به رنگ کرم و سطح مقابل آن نارنجی است. میز و صندلی موجود در آشپزخانه چوبی به رنگ قهوه‌ای پررنگ است و از دو صندلي قرمز رنگ نيز در اين فضا بهره برده‌ايد. 

خودتان قضاوت کنید که این فضاها هر کدام از نظر روانی چه آرامشی در شما ایجاد می‌کنند چه برسد به اینکه هر کدام از آن‌ها را در مقابل خود داشته باشید و از نزديك ببنيد. اگر در استفاده از این رنگ براي دیوارهای خانه تردید دارید می‌توانید همان رنگ سفید را استفاده كنيد و در سایر مبلمان از رنگ كرم به همراه رنگ‌های همنشین آن استفاده کنید.

رنگ‌ها را به طور تک هم می‌توانید استفاده کنید اما همنشینی رنگ‌ها فضایتان را جذاب‌تر می‌کند زیرا همه رنگ‌ها در کنار هم زیبا نیستند؛ رنگ کرم استثنا است و با تمام رنگ‌ها همنشینی جذابی به وجود مي‌آورد.

 

center

مسیر سایت