زایکوسیل (Zycosil)

زایکوسیل(Zycosil)

 

ماده ضدآب کننده بتن و مصالح ساختمانی با نام تجاری زایکوسیل(Zycosil).

زایکوسیل نسل جدیدی از تکنولوژی نانو می باشد که برای ضد آب کردن بتن و مصالح ساختمانی و محافظت از آنها در برابر گرما و اشعه فرابنفش و فرسایش ساخته شده است. این ماده بخاطر اندازه بسیار ریز (4 تا 6 نانومتر) و قدرت نفوذ بالا (3تا 5 میلیمتر) ، در برابر فرسایش باد ، بارش مداوم باران و اشعه فرابنفش مقاوم است. در ساخت زایکوسیل مسائل زیست محیطی لحاظ شده اند. این محصول اولین ماده ضد آب ، با تکنولوژی نانویی پایه آبی در جهان است ، بدین معنی که با بالاترین استانداردهای VOC مطابقت دارد. زایکوسیل در آب حل می شود و محلولی شفاف تشکیل می دهد. این محلول می تواند برای سطوح تازه ساز و قدیمی ساز بتنی و بناها (مصالح ساختمانی) به وسیله اسپری ، قلم مو و یا غلتک استفاده شود. زایکوسیل با سطح بتن و مصالح واکنش شیمیایی داده و پس از خشک شدن بخشی از آنها می شود و آن را به شدت دافع آب می کند و تا زمانیکه مصالح ساختمانی وجود دارند از آنها در برابر آب محافظت می کند.

تکنولوژی نانوی بکار رفته در تولید این ماده باارزش ازمکانیزم برگ گل نیلوفر آبی الهام گرفته شده است و این یعنی ایجاد سطوحی با خاصیت:
**آب گریز**خود تمیز شونده**باقابلیت تنفس**
بتن مسلح ، ملات ، آسترسیمانی ، بلوکه های سیمانی ، ورقه های سیمانی سقف ، موزاییک ، انواع سنگهای طبیعی و مصنوعی ، سنگ دانه ها ، خاک ، دوغاب ، آجر ، کاشی و محصولات سفالی را می توان با زایکوسیل در برابر آب محافظت کرد.
آب به عنوان ویرانگر بزرگ (حلال و واسطه واکنش) مهمترین عامل نابودی مصالح ساختمانی به شمار می رود. مصالح ساختمانی محافظت نشده می توانند صدمات ظاهری و ساختاری جبران ناپذیری را در اثر جذب آب متحمل شوند مثل:شوره زدگی ، رشد قارچ و کپک ، سیاه شدن نما ، پوسته شدن رنگ ، طبله کردن وغیره. مسئله مهم دیگر جلوگیری از تضعیف مقاومت بتن مسلح در اثر واکنش های آلی سیلیکا- قلیایی(ASR) ، باران های اسیدی ، کربنات شدگی و جلوگیری از نفوذ کلرید ، عامل خوردگی میله های فولادی در بتن مسلح می باشد.

زایکوسیل نخستین فن آوری مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست است که در مقابل آب محافظتی طولانی مدت (بیش از20 سال) ایجاد می کند. زایکوسیل با نسبتهای 1 به 10 و 1 به 20 در آب حل می شود ، هر لیتراز این محلول آماده می تواند در سطوح افقی 3 تا 4 متر مربع و در سطوح عمودی6 تا 8 مترمربع را پوشش دهد ، میزان قطعی مصرف بستگی به خلل و فرج سطح دارد.
برخی از موارد مصرف زایکوسیل بشرح زیر است:
کاربردهای عمومی: ساختمانهای جدید ، ساختمانهای قدیمی ، مناطق ساحلی ، ورقه های سقفی سیمانی ، محل های فرش شده با بتن ، آثارگلی ، کاشی و سفالی ، سنگها و آجرهای بدون محافظ .
کاربردهای تجاری و بازرگانی : برج های خنک کننده ، تصفیه خانه فاضلاب ، لوله های سیمانی و بتنی ، پل ها ، تراورس های خط آهن ، تقاطع های غیر هم سطح ، تونل ها ، اسکله های دریایی ، بار انداز هاو کارخانه های کشتی سازی .

زایکوسیل همچنین یک پرایمر بسیار عالی است چون علاوه برافزایش قدرت چسبندگی رنگ ، سطح آن را کاملا" ضد آب می کند و با نفوذ به منافذ سطح و پوشش آن میزان پوشانندگی رنگ را افزایش داده در نتیجه رنگ کمتری مصرف می شود.

مسیر سایت