بلوط

 

کلمه بلوط (Oak) را می‌توان به صورت عمومی در مورد صدها گونه درخت از رده Quercus بکار برد. این رده ، بومی نیمکره شمالی است که شامل گونه‌های برگریز و همیشه سبز می‌باشد که از نواحی سردسیر تا گرمسیری آسیا و آمریکا گسترش دارند. درخت بلوط ، درختی آشنا و تنومند است که برگ‌هایش در زمستان می‌ریزد و طول آن تا چهل متر می‌رسد و شاخ و برگ‌های آن دورا دور تنه‌ درخت را که پوستی صاف و خاکستری رنگ دارد و با گذشت سالیان شکافهایی بر می‌دارد، می‌پوشانند. برگ‌های دوک مانند آن در هر طرف 3 تا 7 لوب دارند و گل‌های شاتوتی در کنار آنها ظاهر می‌شوند. در فصل پاییز گل‌های بارور درخت ماده ، میوه‌های بلوط به رنگ قهوه‌ای مایل به سبز را تولید می‌کنند.


تصویر

بلوطها درختانی هستند دارای شکل توپر ، حجیم و گسترده با تاجی گنبدی شکل و برگهای موج‌دار در لبه و همچنین میوه‌هایی ایجاد می‌کنند که درون یک محفظه فنجان مانند قرار دارند. بلوط یک بخش اساسی از نواحی روستایی ما در غرب کشور است که به صورت درخت و درختچه وجود دارد. برگهای کنگره‌دار بلوط ممکن است بیضی شکل یا کشیده و باریک باشند و یا در پاییز به ارغوانی روشن بگرایند. این درختان دارای تنه‌ای بزرگ و برگهایی که برای تصفیه هوا و سایه افکنی ارزش بسیاری دارند و البته مناسب برای خاکهای کم عمق نیستند. 

 

Red Oak Flooring

 

 چوب بلوط فشره و محکم است و نماد قدرت و استقامت می‌باشد و از گذشته‌ خیلی دور یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی در اروپای شرقی بوده است. در گذشته علاوه بر مصرف انبوه الوار بلوط در ساختمان‌سازی ، از چوب بلوط برای ساختن کشتی‌های بازرگانی و جنگی استفاده گسترده می‌شده است . بلوط از جمله چوب هايي است كه در اغلب نقاط دنيا يافت مي شود. دو نوع اصلي از اين چوب وجود دارد: قرمز و سفيد. دانه هر دو گياه يك شكل است، اما بلوط سفيد به مراتب سبك تر و روشن تر از بلوط قرمز مي باشد. در گذشته از بلوط سفيد براي درست كردن كشتي استفاده مي شد چراكه اين چوب داراي خاصيت ضد آب نيز مي باشد. از بلوط قرمز نيز براي ساختن ريل، واگن قطار، چرخ، و كفپوش هاي سخت استفاده مي شد.

 

تصویر

چوب درخت بلوط يكي از معروف ترين و محبوب ترين چوب هايي است كه در ساخت مبلمان به كار گرفته مي شود. اين نوع چوب با هر دكوراسيوني هماهنگي دارد و اگر به خوبي از آن مراقبت و نگهداري بعمل آيد، براي مدت زماني طولاني با همان كيفيت اوليه قابل استفاده مي باشد. نكات زير به شما در خريد مبلمان چوب بلوط كمك كرده و كارتان را ساده تر مي كنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 مبلماني كه از بلوط ساخته مي شود، از ساير موارد مشابه نظير ماهون و كاج سخت تر است.  اگر شما جزء آن دسته از خانواده هاي پر رفت و آمد و شلوغ هستيد، بهترين گزينه براي شما چوب بلوط است زيرا به راحتي خراب و فرسوده نمي شود. مبلمان درست شده از اين چوب زيبايي خاصي دارد و در اروپا و امريكا از طرفداران زيادي برخوردار مي باشد. زيبايي و جذابيت آن نيز در حد مطلوبي قرار دارد.

 

مسیر سایت