ویواریوم

ویواریوم یک سیستم نسبتا مستقل میباشد به این معنی که مقدار خاک ، نور، تعداد و نوع گیاهان در این سیستم با محاسبات دقیق علمی به گونه ای گزینش می شوند که بعد از طراحی و راه اندازی دیگر به رسیدگی زیاد مانند  آبیاری مداوم ،کوددهی ، تعویض خاک ، نیاز ندارند  تنها شاید به مقدار معینی آبیاری آن هم یک مرتبه در ماه نیاز باشد.

ویواریوم را میتوان در ابعاد کوچک ، متوسط و بزرگ ، مناسب برای اتاق خواب ، پذیرایی ، اتاق کار، و محیط هایی چون

لابی آپارتمانها ، هتلها ، مراکز اداری ، صنعتی ، طراحی و با هزینه ای کم محیط طبیعی را در دل زندگی شهری باز آفرینی کرد.

گیاهان موجود در این سازه همه از انواع  سازگار با این محیط بوده  به گونه ای که حتی بدون نور خورشید و تنها با منبع نور تعبیه شده در سیستم با مصرف بسیار ناچیز انرژی به زندگی و رشد نمو خود ادامه میدهند.

 

مزایای  ویواریوم:

یکی از مشکلاتی که علاقه مندان به گل و گیاه همیشه با آن روبرو بوده اند کمبود زمان برای رسیدگی به گلها و گیاهان بوده که ویواریوم این مشکل را حل کرده  همانطور که در بالا گفته شد ویواریوم یک سیستم نسبتا مستقل میباشد  یعنی تنها نیاز یک ویواریوم ماهی ۱ بار آبیاریست که این مهمتری مذیت ویواریوم میباشد . 

دومین و عمده ترین مشکل علاقه مندان به گل و  گیاه نبود نور کافی در آپارتمان برای رشد گیاهان میباشد.  اما  این مشکل به راحتی در ویواریوم حل شده. یعنی با سنجش میزان

نور در مکان های مختلف نیاز نوری گیاه  اندازه گیری و لامپهای کمکی جهت رشد و نمو گیاهان در ویواریوم نصب میشود به طوری که شما میتوانید شادابترین گیاهان را در مکانهایی که حتی پنجره هم ندارند  نگاهداری کنید.

سومین مشکل طرفداران گل و گیاه  بیماریهای گیاهان است که اکثر علاقه مندان با آن روبرو هستند. ویواریوم محیطی کاملا استریل و بهداشتی است که کوچکترین آلودگی گیاهان شما رادر آن تهدید نمیکند  و شما با خیال راحت میتوایند مجموعه ای از گیاهان سالم را در کنار هم داشته باشید.

از مذیتهای دیگر ویواریوم میتوان به تنوع گیاهان درون آن اشاره کرد یعنی شما در یک مجموعه میتوانید انواع مختلفی از گیاهان با شرایط محیطی یک سان را داشته باشید برای مثال میتوان از ارکیده و بنفشه آفریقایی نام برد که از زیباترین گیاهان آپارتمانی میباشند.

در داخل ویواریوم امکان نگهداری از انواع دوزیستان و حشرات نادر و برخی آبزیان امکان پذیر است .مثل گونه هایی از لاکپشت ها ۰گوش قرمز)-سمندر-مار های آبی- قورباغه درختی و...

به طور کلی با ویواریم شما  میتوانید طبیعت  و آرامش را با تمام زیبایی و اثرات مثبت روحی آن به محیط زیندگی و محل کار خود آورده و از آن لذت ببرید.

مسیر سایت